Liga 1: Rapid București - Oțelul Galați 2-0

Echipa Rapid București a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formația Oțelul Galați, într-o partidă din cadrul etapei a 23-a a Ligii 1 de fotbal, disputată sâmbătă.

Giuleștenii au deschis scorul prin olandezul Rihairo Meulens (min.5), rezultatul final fiind stabilit în repriza secundă de Daniel Niculae (min.85).

Gălățenii au evoluat în 10 jucători din minutul 30, după eliminarea lui Tudorie, pentru o intrare cu talpa la portarul Buchta.

Rapid obține astfel o victorie extrem de prețioasă, în fața uneia dintre echipele cu care se află în luptă directă pentru evitarea retrogradării.

Rapid București — Oțelul Galați 2-0 (1-0), stadion "Giulești-Valentin Stănescu" — București
Au marcat: Rihairo Meulens 5, Daniel Niculae 85.
Cartonaș roșu: Alexandru Tudorie (Oțelul) 30.
Arbitru: Horațiu Mircea Feșnic (Cluj), asistenți: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe) și Mihai Marius Marica (Bistrița), rezervă Ionuț Coza (Cernica).
Observatori: Ionel Popa (Pașcani) — CCA și Adrian Ionescu (București) — LPF. AGERPRES

3 Piedone este pe punctul de a pierde inclusiv Sectorul 5... E disperare mare printre acoliții lui... Deh, s-a schimbat joaca...