FC Viitorul - Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 2-0, în Liga I

Echipa FC Viitorul a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a VII-a a Ligii I şi a obţinut prima victorie din acest sezon.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Fl. Tănase '29 şi Mitriţă '53.

1-0: Nikolov a şutat de la 25 de metri lateral dreapta, Jovici a respins în faţă şi Tănase a înscris din 6 metri.

2-0: Mitriţă a primit o minge în jumătatea adversă, a preluat şi a înscris cu un şut superb de la 22 de metri.

În minutul 70, Nikolov a primit direct cartonaşul roşu după o intrare dură cu talpa asupra lui Slavickas.

În minutul 90+4, Mândruşcă a intrat cu talpa la portarul Balauru, iar arbitru Alexandru Tudor i-a arătat direct cartonaşul roşu.

FC Viitorul: Balauru - Nikolov, Mamele, Daminuţă, Mitrea - Pană, Benzar - Mitriţă (Cârstocea '67), Andelkovici (Nedelcu '73), Tănase - Bonilla (Mărkuş '54). Antrenor: Bogdan Vintilă.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Jovici - Dumitraş, Marc, Ichim, Slavickas - Achim, Ad. Gheorghiu (Popadiuc '62) - Chitoşcă, Clonin, Cârjan (Mândruşcă '69) - Pavel (Ştefănescu '46). Antrenor: Florin Marin.

Cartonaşe galbene: Mitrea '67 / Ichim '77, Dumitraş '83, Ştefănescu '86, Mândruşcă '89.

Cartonaşe roşii: Nikolov '70 / Mândruşcă '90+4.

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Sebastian Gheorghe, George Neacşu (asistenţi) - Florin Miron (rezervă).

Observatori: Adrian Vidan, Marcel Vasile.

Înainte de începerea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria fostului fostbalist Călin Zanc, decedat în noaptea de marţi spre miercuri, la 43 de ani, în urma unui accident rutier.

Sursa: mediafax.ro

2 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!