Gabriel Tamaş, autogol la meciul cu Leeds din a doua ligă engleză

Fotbalistul Gabriel Tamaş a înscris un autogol la meciul câştigat de echipa Watford, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, în faţa echipei Leeds United, în etapa a patra a ligii secunde din Anglia.

Gabriel Tamas (Imagine: Constantin Vladescu/Mediafax Foto)

Tamaş, integralist la gazde, a trims mingea în propria poartă în minutul 32. Pentru Watford au marcat Forestieri '20, '67, Deeney '58 (penalti) şi Tozser '90.

Tot sâmbătă, formaţia Charlton, cu George Ţucudean prezent pe teren până în minutul 57, a terminat la egalitate cu Huddersfield Town, în deplasare, scor 1-1. Golurile au fost marcate de Wells '50 pentru gazde, respectiv Vetokele '90+2 pentru Charlton.

Sursa: mediafax.ro