Liga I: Ceahlăul - CS Universitatea Craiova 2-1

Echipa de fotbal Ceahlăul Piatra Neamț a învins-o pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 2-1 (0-1), duminică, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 33-a, penultima a Ligii I.

Ceahlăul, de mai mult timp retrogradată matematic, se desparte cu o victorie de publicul nemțean. Oaspeții au înscris primii, prin Herghelegiu, după o acțiune personală (38), și au condus până în minutul 70, când a egalat Sialmas. Buden a adus victoria gazdelor în ultimul minut al timpului regulamentar.

După acest rezultat, echipa craioveană rămâne pe locul 6, cu 50 de puncte. Ceahlăul se află pe poziția a 18-a, ultima, cu 27 de puncte.

FC Ceahlăul Piatra Neamț — CS Universitatea Craiova 2-1 (0-1), stadion "Ceahlăul" — Piatra Neamț
Au marcat: Dimitris Sialmas (70), Vinko Buden (90), respectiv Andrei Herghelegiu (38)
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucuresti); arbitri asistenți: Andrei Constantinescu (București), Adrian Ionescu (Târgoviște); arbitru de rezervă: Iulian Dima (București).
Observatori: Patrițiu Abrudan (Cluj) — FRF, Romulus Chihaia (București) — LPF.