Liga I: CSMS Iași - Rapid București 0-0

CSMS Iași și Rapid București au terminat la egalitate, 0-0, luni seara, în Copou, în ultima partidă din etapa a 30-a a Ligii I de fotbal. Cele două formații și-au împărțit punctele după un meci de mare luptă, cu puține faze de poartă, pe care și-au pus amprenta antrenorii italieni Nicolo Napoli (Iași) și Cristiano Bergodi (Rapid).

Giuleștenii au suferit două lovituri dure, după ce atacantul Daniel Niculae s-a accidentat la încălzire, iar ''veteranul'' Daniel Pancu s-a accidentat și a părăsit terenul după 30 de minute.

Rapid a acuzat neacordarea unui penalty în minutul 82, după ce Ionuț Voicu a atins mingea cu mâna în propriul careu.

CSMS Iași este la primul meci pe care nu la câștigat acasă după șapte victorii consecutive. Ieșenii nu au pierdut în ultimele patru etape de campionat (două egaluri, două victorii).

Rapid e neînvinsă de când Bergodi a preluat echipa (două victorii, două egaluri).

În tur, moldovenii s-au impus cu 1-0 în Giulești.

CSMS Iași — FC Rapid București 0-0, stadion "Emil Alexandrescu" — Iași

Arbitru: Radu Petrescu (București); arbitri asistenți: Octavian Șovre (Oradea), Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca); arbitri asistenți adiționali: Marian Barbu (Făgăraș), Andrei Florin Chivulete (București); arbitru de rezervă: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)

Observatori: Corneliu Fecioru (București) — CCA, Cătălin Cursaru (Ploiești) — LPF

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia