Liga I: FC Voluntari - Dinamo 1-3

Dinamo București a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (2-0), luni, într-un meci disputat, în mod paradoxal, în deplasare, pe Stadionul Dinamo, în etapa a 19-a Ligii I de fotbal.

Dinamo a deschis scorul după doar 36 de secunde de joc, prin camerunezul Eddy Gnohere, însă ilfovenii au avut un gol perfect valabil anulat de arbitru în minutul 30, Andrei Chivulete considerând că Adrian Bălan a faultat în atac. Dinamo și-a mărit avantajul înainte de pauză, prin Steliano Filip (42), al treilea gol fiind marcat de Paul Anton, cu un șut superb sub transversală (60). Golul echipei antrenate de Gigi Mulțescu a fost reușit de fundașul croat Hrvoje Spahija (65).

FC Voluntari a pierdut primul meci din ultimele cinci jucate acasă.

Dinamo are trei victorii consecutive.

FC Voluntari — Dinamo București 1-3 (0-2), Stadion Dinamo — București
Au marcat: Hrvoje Spahija (65), respectiv Harlem-Eddy Gnohere (1), Steliano Filip (41), Paul Anton (60).
Cartonaș roșu: Hamed Kone (FC Voluntari) 90+1.
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (București); arbitri asistenți: Mircea Mihail Grigoriu (București), Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin); arbitru de rezervă: Ionuț Coza (Cernica/IF)
Observatori: Dan Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) — CCA, Ion Cățoi (București) — LPF