LIGA I: Universitatea Cluj - Gaz Metan Mediaş, scor 1-0

Formaţia Universitatea Cluj a învins, luni, la Târgu Mureş, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XXV-a a Ligii I, în care oaspeţii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 30.

Golul a fost marcat de Lemnaru, în minutul 60, cu un şut de la aproximativ 13 metri, după o pasă de la Târnăcop.

În minutul 30, de la Gaz Metan Mediaş a fost eliminat Robertson, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

În minutul 81, Lemnaru a ratat un penalti acordat de centralul Marius Avram pentru un fault al lui Buzean la atacantul echipei clujene.

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Abrudan, Gercaliu - Bucşa, Lungu (Cristocea '53) - Boutadjine, Calcan (Machado '66), Târnăcop (Sauvadet '83) - Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Zaharia, Muth, Frăsinescu, Buzean - Todea (Mărkuş '64), Tahar - Al. Munteanu (Llullaku '64), Bawab (Djalo '81), C. Petre - Robertson. Antrenor: Cristian Dulca.

Cartonaşe galbene: Lemnaru '33, Calcan '64, Cristocea '77, Sauvadet '85 / Robertson '17, '30, Bawab '73, Buzean '81.

Cartonaş roşu: Robertson '30.

Arbitri: Marius Avram (central) - Valentin Avram, Alexandru Vodă (asistenţi) - Ionuţ Coza, Andrei Chivulete (adiţionali) - Mihai Marica (rezervă).

Observatori: Costin Toma, Marian Ivan .

Meciul s-a disputat pe stadionul Transil din Târgu Mureş, terenul echipei Universitatea Cluj fiind suspendat.

Sursa: mediafax.ro

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia