Oţelul Galaţi - FC Botoşani, scor 0-1, în Liga I

Formaţia Oţelul Galaţi a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a patra a Ligii I. Unicul gol al partidei a fost înscris de Martinus, în minutul 64, cu un şut la care mingea l-a păcălit pe portarul Plopeanu.

Oţelul Galaţi - FC Botoşani, scor 0-1, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 84, când a fost eliminat Miron pentru o intervenţie la Martinus.

Oţelul Galaţi: Plopeanu - Mişelăricu, Pecha (Paulinho '82), Miron, Popescu - Cucu, Karlik - Avdici (Gheorghe '58), Cristea, Zaharia - Tudorie (Ciftci '75). Antrenor: Michael Weiss.

FC Botoşani: Curileac - Patache (Homei '23), Ngadeu, Tincu, Oltean - Croitoru, Danci, Vaşvari, Axinte - Batin (Ivanovici '81), Hadnagy (Martinus '46). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Mişelăricu '59, Popescu '72, Gheorghe '83 / Danci '45+2, Croitoru '83, Ivanovici '87

Cartonaş roşu: Miron '84

Arbitri: Radu Petrescu - Ovidiu Artene, Bogdan Gheorghe - Florin Miron

Observatori: Constantin Stefan , Iulius Nemţeanu

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.

Sursa: mediafax.ro

4 Surprinzător, unul dintre experții de top ai Chinei anunță înfrângerea Rusiei în Ucraina

5 VIDEO Filmare cu camarila lui Nicușor Dan, în frunte cu „bobinatorul” primarului, controversatul afacerist Matei Păun, în timp ce caută un sediu de ca…