Raluca Olaru și Lara Arruabarrena, învinse în sferturile probei de dublu la Monterrey (WTA)

Perechea româno-spaniolă Raluca Olaru/Lara Arruabarrena a fost învinsă cu 6-2, 7-5 de cuplul Kiki Bertens (Olanda)/Johanna Larsson (Suedia), vineri, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis din orașul mexican Monterrey (WTA), dotat cu premii totale de 250.000 de dolari.

Meciul a fost întrerupt în două rânduri din cauza ploii, după primul set și la scorul de 2-1 pentru Olaru/Arruabarrena în setul al doilea. Timpul efectiv de joc a fost de o oră și 20 de minute.

Raluca Olaru și Lara Arruabarrena s-au ales cu 2.623 dolari și 60 puncte WTA, tot atât cât au primit Elena Bogdan și americanca Nicole Melichar, învinse și ele, joi, în aceeași fază a probei de dublu. AGERPRES