4 MILITARI români RĂNIȚI în Afganistan. Starea lor este stabilă

Patru militari români care acţionează în cadrul misiunii "Resolute Support" din Afganistan au fost răniţi, joi dimineaţă, în jurul orei 9.00, în urma exploziei unei maşini-capcană, aceştia aflându-se într-o misiune de patrulare, anunţă Ministerul Apărării.

Patru militari români au fost răniţi în Afganistan, în urma exploziei unei maşini-capcană
În urma atacului, militarilor li s-a acordat primul ajutor la faţa locului şi au fost transportaţi la spitalul din Kandahar, unde se află internaţi în stare stabilă, precizează MApN.

Militarii executau o misiune de patrulare terestră, la aproximativ opt kilometri Sud-Est de Baza militară de la Kandahar.


populare
astăzi

1 Construcțiile uriașe de pe Autostrada A1 care schimbă Valea Oltului. Cum avansează lucrările la pasajul pentru urși și tuneluri

2 Septembrie se anunță mai cald decât de obicei: Vreme de vară în majoritatea țării

3 Râcă la PSD din cauza lui Georgescu...

4 Surpriză de proporții / Rusia ar fi golit celebrul depozit de explozibili de la Cobasna, din Transnistria, supranumit „Hiroshima Europei”!

5 VIDEO „Cea mai slabă mașină” / Dacia, criticată aspru de un mecanic spaniol