Alertă falsă la stația de metrou Piața Unirii 1; un pachet suspect s-a dovedit gol

O persoană a semnalat sâmbătă, la numărul de urgență 112, prezența unui pachet suspect în stația de metrou de la Piața Unirii 1.

În zonă s-au luat măsuri specifice de izolare, iar la fața locului s-a deplasat o echipă a serviciului pirotehnic, a precizat sâmbătă biroul de presă al Poliției Capitalei.

În urma cercetărilor, s-a constatat că pachetul era gol, iar circulația metroului a fost reluată.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...