Ambasador luat cu ambulanţa de pe o stradă din Bucureşti

Incident nefericit în Bucureşti, în care a fost implicat un diplomat occidental. Luni, după prânz, ambulanţa a fost solicitată pe o stradă din Bucureşti, după ce ambasadorului Irlandei în România i s-a făcut rău.

Ambasadorul Irlandei la Bucureşti, Oliver Grogan, ieşea dintr-un local când i s-a făcut rău. Persoanele care îl însoţeau au apelat imediat numărul unic de urgenţă 112 şi au solicitat intervenţia ambulanţei. Diplomatul a fost transportat la spital pentru îngrijiri.


populare
astăzi

1 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

2 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

3 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu

4 Iranul dă șah economiei mondiale, dar americanii mai au o carte de jucat. Expert: „E o armă teribilă”

5 O femeie l-ar fi ruinat pe bogatul Ioan Niculae. Dezvăluirile unui fost apropiat din fotbal