Angajată ONPM, reținută de DNA (surse)

Procurorii anticorupție au reținut-o, luni, pe Felicia Violeta Popa, în dosarul în care a fost adus cu mandat la DNA șeful Oficiului Național pentru Protecția Martorilor, Adrian Bărăscu, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare. Felicia Violeta Popa este angajat în cadrul Oficiului Național pentru Protecția Martorilor (ONPM).

Șeful ONPM, Adrian Bărăscu, a fost adus luni cu mandat la Direcția Națională Anticorupție pentru a fi audiat de procurori.

El este vizat de ancheta DNA într-un dosar de corupție, susțin surse judiciare.

Anterior, procurorii anticorupție au efectuat percheziții la Oficiul pentru Protecția Martorilor. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce-a ajuns Cioloș...

2 Așa o fi?

3 Foarte interesant!

4 Părinţi revoltaţi, după ce o mamă a spus cât costă serbarea fiicei sale la clasa I. „Suntem noi căzuți în cap de zgârciți sau...?”

5 „Nu facem consultări oficiale joi și vineri pentru că doi lideri de partid lipsesc din București. Pe cuvântul lui că așa e? E șocant”