ANI: Un funcționar din Primăria Capitalei nu poate justifica o avere de 83.000 euro

ANI: Un funcționar din Primăria Capitalei nu poate justifica o avere de 83.000 euro

Agenția Națională de Integritate a constatat existența unei diferențe nejustificate, în cuantum de 352.074 lei (83.089 euro), între averea dobândită și veniturile realizate în cursul anului 2009 de către George Decebal Turtureanu, referent în cadrul Primăriei Municipiului București.

Potrivit unui comunicat al ANI, inspectorii de integritate au sesizat Comisia de cercetare a averilor din cadrul Curții de Apel București, în vederea începerii acțiunii de control cu privire la modificările patrimoniale intervenite și veniturile realizate de George Decebal Turtureanu în cursul anului 2009.

De asemenea, George Decebal Turtureanu a fost informat despre declanșarea procedurii de evaluare, elementele identificate, precum și drepturile de care beneficiază, iar acesta a depus la dosarul de evaluare un punct de vedere.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING DNA a găsit la domiciliul primăriței din Olteni / Teleorman 251.860 de euro, 90.100 de lei și 320 de dolari

2 VIDEO Trump Jr. / „Am fost la Monaco, jumătate dintre mașinile de superlux sunt ale ucrainenilor”

3 Document / „Europa va fi de nerecunoscut” / Noua strategie de securitate a SUA dă fiori...

4 Ce lefuri aveau securiștii din România în anii de glorie ai comunismului. Regimul îi recompensa cu salarii mai mari decât în Armată

5 Misterul morții doctoriței Ștefania Szabo se adâncește