Arad/Prostituată de 25 de ani ştrangulată şi incendiată

Arad/Prostituată de 25 de ani ştrangulată şi incendiată

 În urma autopsiei efectuată asupra cadavrului tinerei în vârstă de 25 de ani, găsită miercuri în jurul amiezii moartă la marginea drumul național 7, la ieșirea din Lipova, s-a putut concluziona modul în care a fost omorâtă femeia. Aceasta a fost strangulată de către criminal. Tot în urma autopsiei s-a stabilit că victima prezintă arsuri pe 20 la sută din suprafața corpului (pe spate și pe membrele superioare), ipoteza fiind că ucigașul a încercat să incendieze cadavrul pentru a-și șterge urmele, însă ploaia a stins focul ce cuprinsese parte din corpul tinerei.
Se estimează că tânăra decedase cu câteva ore înainte de a-i fi descoperit cadavrul. Cercul de suspecți al anchetatorilor este… destul de mare, având în vedere traficul rutier de pe DN 7 și faptul că tânăra practica prostituția pentru a-și câștiga existența.

aradon.ro


populare
astăzi

1 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

2 O profesoară din Spania, șocată de ce a găsit în școlile din România: „Mi-au spus că sunt o comunistă. De neconceput”

3 VIDEO România văzută de la Washington. Un interviu-bombă care pune oglinda în fața Bucureștiului

4 Cum cade Groenlanda

5 Un articol care dă fiori / De ce este perfect plauzibil ca judecătorul Dacian Dragoș să fie „extras” din componența CCR, dar Mihai Busuioc să rămână