Argeș: Percheziții la firme suspectate de concurență neloială și vânzare de mărfuri contrafăcute

Argeș: Percheziții la firme suspectate de concurență neloială și vânzare de mărfuri contrafăcute

Polițiștii specializați în criminalitate economică au efectuat percheziții la două firme din Pitești și Mioveni, suspectate de concurență neloială și vânzare de mărfuri contrafăcute, au anunțat joi reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Argeș.

"Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au efectuat două percheziții domiciliare și un control economic la două societăți comerciale de pe raza municipiului Pitești și orașului Mioveni. Acțiunea a avut ca scop administrarea probatoriului în două dosare penale privind comercializarea mărfurilor și produselor contrafăcute", se precizează într-un comunicat al IPJ Argeș.

În urma descinderilor, anchetatorii au ridicat mai multe produse susceptibile a fi contrafăcute, în vederea continuării cercetărilor.

"În cele două dosare penale sunt efectuate cercetări pentru probarea infracțiunilor de concurență neloială și punerea în circulație de mărfuri contrafăcute", se mai arată în comunicat. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Citiți asta, oameni buni! Câți sinecuriști ca ăștia or fi în toată România?

2 Așa o fi?

3 BREAKING „Un bârlog de tâlhari” / Președintele Germaniei, atac fără precedent la conducătorii SUA

4 Presa din Ungaria / „Ursula von der Leyen face România măreață. Ce s-a întâmplat este fără precedent”

5 Cine era femeia ucisă de ICE. Proteste în mai multe orașe din SUA după violențele din Minneapolis