Avocata lui Ponta, la DNA

Avocata lui Victor Ponta, Loredana Radu, a ajuns joi dimineata la DNA. Avocata lui Ponta a mai fost la DNA saptamana trecuta si acum doua saptamani.

DNA îl acuză pe Victor Ponta de evaziune fiscală, spălare de bani, fals în declaraţii şi conflict de interese. Pentru ultima acuzaţie, cu privire la fapte săvârşite în calitate de premier, Camera Deputaţilor a respins cererea de urmărire penală.


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

2 De citit ce spune omul ăsta, cam singurul care nu vinde iluzii...

3 BREAKING Sechestru pe toate bunurile lui Raed Arafat. Procurorii reclamă un prejudiciu de 4,4 milioane de lei

4 Băsescu: „Era o cămară întreagă cu șobolani roșii și galbeni” / Fostul președinte îl critică pe Bolojan și spune că Nicușor Dan „nu poate servi țara”

5 De citit... / Serviciile secrete olandeze au ratat invadarea Ucrainei deși aveau un spion în Kremlin