Băsescu: Probabil din toamnă mă voi înscrie în PMP

Fostul președinte Traian Băsescu a declarat, duminică, la Alba Iulia, că, probabil, din toamnă se va înscrie în Partidul Mișcarea Populară. Băsescu a participat la Conferința Regională Centru a PMP și a făcut anunțul la finalul discursului său la această reuniune, fiind aplaudat de către participanți.

"Aș încheia asigurându-vă că, după ce am fost la conferința regională de la Timișoara, de la Galați, de la Iași, de la Pitești și aici la Alba, probabil că, din toamnă, nu voi fi numai partenerul dumneavoastră, ci mă voi înscrie în partidul dumneavoastră", a afirmat Traian Băsescu.

La Conferința Regională Centru a PMP au participat în jur de 700 de delegați din județele Alba, Brașov, Covasna, Harghita, Mureș și Sibiu. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

2 Așa o fi? / Asta e țara în care am ajuns să trăim?

3 Așa o fi?

4 Un italian a refuzat să întrețină relații sexuale cu soția, iar femeia l-a reclamat la 112. Cum a motivat respingerea

5 „Suntem conduşi de Olguţa şi Claudiu Manda, asta este realitatea. Cea mai ascultată voce din partid nu este Sorin Grindeanu”