Boc, despre demisia Guvernului: Este un act de normalitate într-o societate democratică ceea ce s-a întâmplat astăzi

Boc, despre demisia Guvernului: Este un act de normalitate într-o societate democratică ceea ce s-a întâmplat astăzi

Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a declarat miercuri că demisiile anunțate miercuri în cadrul Guvernului reprezintă 'un act de normalitate'.

'Este un act de normalitate într-o societate democratică ceea ce s-a întâmplat astăzi și mă refer la demisiile care au avut loc. Mai bine mai târziu decât niciodată. E un act de normalitate într-un sistem democratic', a spus Boc în cadrul unei întâlniri cu presa.

Întrebat dacă consideră că protestele din stradă au avut și ele un rol în deciziile politicienilor de a demisiona, fostul premier Emil Boc a declarat 'categoric da'.

Premierul Victor Ponta a anunțat, miercuri, la Palatul Victoria, că își depune mandatul de la conducerea Guvernului. AGERPRES


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 Bătaie în timpul unui zbor Tel Aviv - Bucureşti. 30 de pasageri au fost implicaţi în altercaţie. Poliția a intervenit imediat după aterizare

4 Mihaela Bilic, postare controversată în care atacă Big Pharma

5 Mircea Coșea / Guvernul Bolojan a transformat criza bugetară în criză economică. Vom intra în colaps