Câini bătuți cu lopata și bocancii în adăpostul public din Dej-VIDEO

Un video realizat cu o cameră ascunsă de către o asociație de protecție a animalelor prezintă imagini șocante din cadrul adăpostului public de câini din Dej.

 Câinii sunt loviți cu lopata sau cu bocancii de către îngrijitori, iar parte din hrana animalelor este furată. 
 
Imaginile ar fi fost surprinse în luna iulie, de către asociația locală de protecție a animalelor Anima Pro Terra, susține VIER PFOTEN.
 
VIER PFOTEN și Asociația Anima Pro Terra anunță că vor depune plângere penală împotriva îngrijitorilor și administratorului adăpostului, pentru rele tratamente asupra animalelor și pentru furt de hrană.


 
-


populare
astăzi

1 Încă o dovadă a prostiei crase a lui Câciu, de două ori ministru PSD...

2 „Dacă v-ați afla într-o barcă cu Bolojan și Grindeanu, pe care l-ați arunca?” Răspunsul dat de Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Povestea cercetătoarei române briliante de care se tem hackerii și giganții tech. Americanii au inclus-o în topul celor mai străluciți savanți

5 Detaliul de la strângerea de mână dintre Trump și Xi Jinping care i-a uimit pe experții în limbajul corpului