Camera Deputaților votează joi Codul fiscal

Biroul permanent al Camerei Deputaților a stabilit ca plenul să dezbată și să voteze joi cererea de reexaminare a președintelui Klaus Iohannis privind Codul fiscal. Președintele Camerei Deputaților, Valeriu Zgonea, a anunțat în Biroul permanent că miercuri pot fi depuse amendamentele la Codul fiscal, până la ora 12,00, urmând ca în aceeași zi Comisia de buget-finanțe să întocmească raportul în cazul acestui act normativ.

Zgonea a precizat că joi se va dezbate și se va vota în plen Codul fiscal.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 VIDEO Așa o fi?

3 Majoritatea PSD-AUR a votat un proiect de lege al afaceristului Mohammad Murad, parte din negocierea PSD-AUR pentru moțiunea de cenzură

4 Dezvăluiri din Armenia despre „agentul rusesc” Sebastian Ghiță

5 Mai mulți parlamentari neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului PNL. Bolojan: „Avem o situație interesantă”