Caracatița din Dosarul MediaPro/ REFERAT ARESTARE

Procurorii bucureșteni au descoperit o adevărată caracatiță financiară prin care se făcea o evaziune uriaşă.

Judecătorii de la Tribunalul Bucureşti au decis 6 noiembrie arestarea preventivă pentru 30 de zile a 11 persoane. Aceștea sunt acuzate de evaziune fiscală şi spălare de bani în dosarul MediaPro. Decizia însă nu este definitivă şi poate fi contestată de cei arestaţi.

Referat arestare


populare
astăzi

1 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

2 Fraților, e groasă treaba / Lia Savonea ar solicita Guvernului Bolojan drepturi salariale de 1 miliard de euro

3 VIDEO Premiul Darwin pentru prostie / Momentul în care un turist bulgar este mușcat de urs, în zona Barajului Vidraru

4 Karner explică de ce Austria a blocat aderarea României în Schengen din 2022: „A fost una dintre cele mai dificile decizii din cariera mea”

5 SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate