Câștigătorul premiului de 43,8 milioane lei la Loto 6/49 și-a ridicat vineri premiul

Câștigătorul marelui premiu la tragerea Loto 6/49 din data de 21 decembrie 2014, în valoare de 43,8 milioane lei, al patrulea premiu ca valoare din istoria jocului, s-a prezentat vineri la sediul central al Loteriei Române pentru a ridica cecul cu câștigul obținut.

Câștigătorul este constănțean, are în jur de 40 de ani și joacă ocazional la loto, precizează un comunicat al Companiei Naționale Loteria Română, remis vineri AGERPRES.

Dintre cele șase numere care i-au adus marele premiu la Loto 6/49 doar unul are semnificație, celelalte numere fiind alese la întâmplare.

Duminică, 11 ianuarie, vor avea loc primele trageri loto din acest an. La Loto 6/49, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 3,7 milioane de lei (aproximativ 833.000 de euro), iar la Noroc este in joc un report cumulat în valoare de peste 2,27 milioane de lei (aproximativ 354.000 de euro).

La jocul Joker, la categoria I, se înregistrează un report în valoare de peste 3 milioane de lei (aproximativ 675.000 de euro), iar la categoria a II-a, reportul este de aproximativ 80.000 lei (peste 17.600 euro). Și la jocul Noroc Plus, la categoria I, se înregistreaza un report în valoare de peste 156.000 lei (aproximativ 35.000 de euro), iar la Super Noroc, la categoria I, un report în valoare de aproximativ 13.000 lei (aproximativ 3.000 de euro).

În 2014, Loteria Română a acordat peste 5,35 milioane de premii în valoare totală de peste 112,7 milioane de euro.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Voi realizați că ăsta încearcă să blocheze iar România?

2 Cum l-au depistat și omorât SUA și Israel pe ayatollahul Khamenei

3 O imagine care dă fiori...

4 Foarte interesante amănunte... / Schimbare importantă de strategie a Iranului în războiul cu SUA și Israel

5 VIDEO Imagini care dau fiori... / Priviți ce ține Iranul sub munți!