Cîmpeanu și-a delegat atribuțiile de ministru al Internelor către secretarul de stat în MAI Ilie Botoș

Premierul interimar Sorin Cîmpeanu și-a delegat luni atribuțiile de ministru al Afacerilor Interne către secretarul de stat în MAI Ilie Botoș, informează Executivul într-un comunicat remis luni AGERPRES.

"Astăzi, 09.11.2015, în urma demisiei viceprim-ministrului pentru securitate națională, ministrul Afacerilor Interne, Gabriel Oprea, primul-ministru interimar Sorin Cîmpeanu a preluat conducerea Ministerului Afacerilor Interne. În același timp, primul-ministru interimar și-a delegat atribuțiile de ministru al Internelor către Ilie Botoș, secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne", precizează sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului