Cinci persoane, rănite într-un accident în care au fost implicate trei maşini, pe DN 1

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova, Raluca Brezeanu, accidentul s-a produs la intrarea pe Posada dinspre Comarnic, fiind implicate trei maşini.

Primele cercetări ale poliţiştilor arată că şoferul unuia dintre autoturismele implicate a pierdut controlul volanului, a intrat pe contrasens, unde a lovit o altă maşină, ricoşând ulterior într-un alt treilea autoturism.

În urma impactului, cinci persoane au fost preluate de ambulanţe şi transportate la spital, a precizat sursa citată.

Traficul în zona producerii accidentului este îngreunat.

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Dunărea, la un nivel aproape record de scăzut, în ciuda ploilor abundente din România

2 „A decis să-mi arate cât este de șmecher” / Șofer amendat după ce a claxonat un echipaj de Poliție care nu i-a acordat prioritate

3 „În urmă cu 8-9 ani probabil se lăsa cu arestări” / Procurorul CSM Claudiu Sandu, despre cum șefa Curții de Apel îl scapă de dosar pe Robert Negoiță

4 Atac uriaș, cu peste 600 de drone, asupra Rusiei. Cel puțin trei ținte majore au fost lovite

5 Reportul Loto 6 / 49 atinge 9 milioane de euro; numerele câștigătoare din 2 august