Cioloș: E încă o dovadă că trebuie să facem mai mult pentru a combate terorismul, ura și ideologiile radicale

Premierul desemnat Dacian Cioloș s-a declarat, sâmbătă, "profund șocat de atentatele teribile" de la Paris și a apreciat că acestea reprezintă încă o dovadă că trebuie făcut mai mult pentru a combate terorismul, ura și ideologiile radicale.

"Sunt profund șocat de atentatele teribile de la Paris. Din păcate, este încă o dovadă că trebuie să facem mai mult pentru a combate terorismul, ura și ideologiile radicale. Condoleanțe familiilor lovite și putere răniților care se luptă să supraviețuiască", a scris Dacian Cioloș, pe pagina sa de Facebook .

Bilanțul încă provizoriu al atacurilor simultane comise vineri seară în Paris și în zona Stade de France se ridică la cel puțin 120 de morți și peste 200 de răniți, dintre care 80 în stare gravă. AGERPRES


populare
astăzi

1 Canalul Dunăre–Marea Neagră: colosul Dobrogei, între viziune și suferință

2 Ucraina începe producția în masă a antirachetelor „Freyja” și testează cu succes prima sa rachetă balistică autohtonă

3 Noul tren PESA, testat în condiții extreme pe ruta București-Constanța: fără aer condiționat, fără asigurare

4 Misterul lui Regalianus / un dac, posibil rudă cu Decebal, împărat roman?

5 Factură de 16.743 de dolari pentru o urgență minoră: Experiența șocantă a unei românce în SUA