Cioloș: Am avut un schimb de mesaje cu Ponta; vom avea o întâlnire după ce voi prelua responsabilitatea Guvernului

Premierul desemnat Dacian Cioloș a afirmat, duminică, într-o conferință de presă, că nu s-a întâlnit încă cu fostul prim-ministru Victor Ponta, dar a precizat că a avut un schimb de mesaje cu acesta.

"Nu am avut încă (o întâlnire — n.r.) pentru că sunt doar prim-ministru desemnat. Am avut un schimb de mesaje cu dânsul și o să am o întâlnire imediat ce o să preiau în mod formal responsabilitatea Guvernului", a spus Cioloș.

Premierul desemnat Dacian Cioloș a anunțat duminică propunerile de miniștri pentru viitorul Cabinet. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...