Cioloș: Am avut un schimb de mesaje cu Ponta; vom avea o întâlnire după ce voi prelua responsabilitatea Guvernului

Premierul desemnat Dacian Cioloș a afirmat, duminică, într-o conferință de presă, că nu s-a întâlnit încă cu fostul prim-ministru Victor Ponta, dar a precizat că a avut un schimb de mesaje cu acesta.

"Nu am avut încă (o întâlnire — n.r.) pentru că sunt doar prim-ministru desemnat. Am avut un schimb de mesaje cu dânsul și o să am o întâlnire imediat ce o să preiau în mod formal responsabilitatea Guvernului", a spus Cioloș.

Premierul desemnat Dacian Cioloș a anunțat duminică propunerile de miniștri pentru viitorul Cabinet. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 N-a avut gusturi rele Bill Gates...