Circulația rutieră pe Transalpina se redeschide sâmbătă dimineață

Circulația rutieră pe drumul național DN 67C Rânca - Obârșia Lotrului (km 34+500 - km 59+800) va fi redeschisă sâmbătă dimineață, începând cu ora 7,00. Potrivit unui comunicat al Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România, circulația va fi permisă în intervalul orar 7,00 — 19,00 pentru categoriile de autovehicule cu masa totală de până la 3,5 tone.

'Pe timpul nopții circulația este interzisă din cauza traseului dificil și pentru evitarea oricăror pericole', precizează CNADNR.

La sfârșitul lunii iulie a acestui an, reprezentanții secției Vâlcea a CNADNR declarau, pentru AGERPRES, că echipele de muncitori pe Transalpina au fost suplimentate, astfel încât în luna august șoseaua care ajunge la cea mai înaltă altitudine din România să fie deschisă oficial. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan