Cluj: Doi morți și cinci răniți într-un accident rutier în localitatea Bologa

Două persoane au murit, iar alte cinci au fost rănite sâmbătă, într-un accident rutier care a avut loc pe DN1 E60, în localitatea Bologa, județul Cluj. Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Cluj, Daniel Graur, din primele cercetări efectuate la fața locului a reieșit că un autoturism care venea spre Cluj a intrat pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu o mașină care circula regulamentar.

"Răniții au fost transportați la spital. Traficul rutier a fost blocat în zonă, iar acum se circulă pe un singur fir, alternativ", a spus Graur.

Polițiștii efectuează cercetări pentru a stabili cauzele exacte ale producerii accidentului.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Te apucă „zbârnâiala” după ce citești așa ceva...

2 Așa o fi?

3 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

4 Jeffrey Sachs / Doi nebuni care se joacă de-a Dumnezeu

5 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta