Constanța: Arafat anunță că se continuă căutarea a încă două persoane din elicopterul SMURD

Secretarul de stat în MAI, Raed Arafat, a anunțat, luni noaptea, că se continuă căutările a încă două persoane din elicopterul SMURD prăbușit, luni după amiază, în apele lacului Siutghiol.

Foto: (c) RADU TUTA / AGERPRES ARHIVA

Arafat a revenit astfel asupra declarației făcute anterior, când informase că o a treia persoană ar fi fost găsită de salvatori și urma să fie adusă la mal.

Un elicopter SMURD cu 4 persoane la bord s-a prăbușit, luni după-amiază, în lacul Siutghiol, salvatorii recuperând până acum două persoane, medicul echipajului și co-pilotul.

AGERPRES/(AS-autor: Nona Jalbă, editor: Adrian Drăguț)


populare
astăzi

1 VIDEO „Vom face un referendum și vom câștiga. Ne vom lua țara înapoi”

2 Lecții pentru întreaga lume din mica Ungarie

3 „A devenit partidul capitalistului” / Sfârșitul unuia dintre cei mai importanți actori politici care au dominat România din 1990?

4 O informație care dă fiori...

5 „Oricum mă duc, hai să mor în ale mele, să fiu măreț!”. Dialog cutremurător cu Mircea Lucescu, înainte ca tehnicianul să intre in comă