Constanța: Polițist găsit împușcat în cap în apartamentul său, transportat în stare gravă la spital

Un polițist în vârstă de 24 de ani a fost găsit împușcat în cap, duminică, în apartamentul în care locuiește cu chirie în municipiul Constanța, victima fiind transportată în stare critică la Spitalul Clinic Județean de Urgențe.

Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului (IPJ) Constanța, tânărul ar fi încercat să se sinucidă cu pistolul din dotare.

Tânărul este angajat, din 2014, la Brigada de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Constanța.

Cercetările în acest caz sunt efectuate de polițiști și procurori.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Nu-i mai satură Dumnezeu! / Încet, încet, țara asta nu mai are nevoie de vot, că a devenit inutil, ci de o nouă revoluție, pe bune!

2 Părinţi revoltaţi, după ce o mamă a spus cât costă serbarea fiicei sale la clasa I. „Suntem noi căzuți în cap de zgârciți sau...?”

3 Un „experiment” misterios provoacă panică în Israel

4 Cum a ajuns să fie condamnat primarul din Medgidia după ce a refuzat să îl mituiască cu 200.000 de euro pe procurorul Theodor Niță

5 Atac masiv cu drone al Ucrainei în Moscova și împrejurimi