Conturile ASA Târgu Mureș rămân blocate; decizia e definitivă

Secția penală și pentru cauze cu minori și de familie a Curții de Apel Târgu Mureș a respins, luni, contestația Asociației Sportive Fotbal Club ASA 2013 Târgu Mureș împotriva măsurilor asigurătorii dispuse de Direcția Națională Anticorupție, într-un dosar aflat în instrumentare. Încheierea a fost pronunțată în cameră de consiliu și este definitivă.

Surse din cadrul ASA Târgu Mureș au precizat pentru AGERPRES că în urma acestei decizii urmează să fie convocat Comitetul Director al clubului.

La începutul lunii iulie, clubul a confirmat că în urma unui control care a avut loc în perioada 2014-2015, conturile clubului ASA Târgu Mureș au fost blocate și că, în aceste condiții, conducerea clubului va regândi strategia viitoare a echipei.

Clubul preciza că prioritară va fi achitarea restanțelor către jucători și către personalul aflat sub contract. AGERPRES


populare
astăzi

1 Uite o informație interesantă...

2 Primar PSD prins de polițisti că fura curent reținut pentru 24 de ore

3 S-a întors cheița la PSD? / „Nu ne-am propus noi să-l schimbăm pe Bolojan”

4 Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de Pete Hegseth să se retragă imediat din funcție

5 Ce se întâmplă? / Secretarul de Război, Pete Hegseth, a mai concediat doi oficiali de rang înalt ai Armatei SUA, pe lângă șeful Statului Major