CUTREMUR în Vrancea

Risc Seismic

Zona seismică Vrancea înregistrează o perioadă de activitate intensă, cu o serie de cutremure de mici dimensiuni. Cel mai puternic seism din ultimele zile a avut loc miercuri dimineaţă, la ora 6.25.

Cutremurul s-a produs la o adâncime de 84 de km, a avut epicentrul în judeţul Vrancea şi o magnitudine de 3,7 grade pe scada Richter.

Risc Seismic


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă