Dâmbovița: Peste 100 de persoane, la un protest în centrul municipiului Târgoviște

Peste 100 de persoane au participat, joi seara, la un protest în centrul municipiului Târgoviște, iar timp de două ore au scandat și au mărșăluit pe arterele principale din municipiu.

LIVE UPDATE O nouă zi de proteste în Piața Universității, după tragedia de la Colectiv

''Uniți salvăm toată România!'', ''Colectiv'', ''Ieșiți din casă dacă vă pasă!'', ''Nu plecăm acasă, morții nu ne lasă!'', ''Basarabia e România!'' au fost câteva dintre scandările tinerilor prezenți în piață.

Manifestanții au mers în Piața Mihai Viteazul, apoi au mărșăluit pe Bulevardul Independenței, blocând temporar artera de circulație.

AGERPRES(AS—autor: Cornelia Dumitru, editor: Mihai Simionescu)


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni! / În premieră, un membru al conducerii unei companii de stat își pierde accesul la documente secrete și trebuie dat afară

2 Foarte interesante amănunte... / A început și la noi?

3 Cine se afla la bordul unui avion Iliușin Il-76 al guvernului Rusiei care a zburat din Iran la Moscova zilele trecute?

4 Acuzațiile lansate de fugarul Cristian Rizea împotriva unor cadre SRI au fost infirmate. Adevărul din spatele „generalului Pufi”

5 Ce se întâmplă? / Şefa serviciilor secrete americane îl contrazice pe Trump și spune că Iranul nu a încercat să reia programul nuclear după bombardament…