Decrete semnate de președintele Iohannis privind acreditarea și rechemarea unor ambasadori

Decrete semnate de președintele Iohannis privind acreditarea și rechemarea unor ambasadori

Președintele Klaus Iohannis a semnat, joi, trei decrete referitoare la acreditarea și rechemarea unor ambasadori români, potrivit unui comunicat al Departamentului Comunicare Publică din Administrația Prezidențială.

Astfel, Mihail Constantin Coman a fost acreditat în calitatea de ambasador extraordinar și plenipotențiar al României în Regatul Arabiei Saudite.

De asemenea, Adrian Măcelaru a fost rechemat din calitatea de ambasador extraordinar și plenipotențiar al României în Sultanatul Oman, locul său fiind luat de Cristian Tudor.

Președintele Klaus Iohannis a semnat pe 30 aprilie mai multe numiri și rechemări de ambasadori ai României. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

2 „O cobzăreală de doi bani” / „M-am săturat ca de mere pădurețe de Cassandrele care prevăd prăbușirea țării”

3 Cum s-a prăbușit discursul propagandei ruse după loviturile lui Trump: „Ne vor zdrobi”

4 Frații machiavelici și „spărgătorul de cranii” / Care sunt cele „patru familii” care se luptă pentru putere în Venezuela

5 BREAKING „Frapant” / În Franța a avut loc anul trecut un eveniment demografic nemaivăzut de la sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial!