Depistat cu 234 de km/h pe A1 între Arad și Timișoara

Un bărbat de 40 ani din București care conducea un autoturism cu viteza de 234 de km/h pe autostrada A1 pe sensul de mers dinspre Arad spre Timișoara a fost depistat luni de polițiștii Biroului de Poliție Autostrada Vest, informează un comunicat de presă al IGPR. Conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 877 de lei, conform legislației în vigoare.

De asemenea, polițiștii i-au reținut permisul de conducere în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce vehicule pe drumurile publice pentru 90 de zile.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...