Depistat cu 234 de km/h pe A1 între Arad și Timișoara

Un bărbat de 40 ani din București care conducea un autoturism cu viteza de 234 de km/h pe autostrada A1 pe sensul de mers dinspre Arad spre Timișoara a fost depistat luni de polițiștii Biroului de Poliție Autostrada Vest, informează un comunicat de presă al IGPR. Conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 877 de lei, conform legislației în vigoare.

De asemenea, polițiștii i-au reținut permisul de conducere în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce vehicule pe drumurile publice pentru 90 de zile.

AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Putin a zis că se retrage după ce a văzut clipul” / Videoclipul cu Radu Miruță care a încins spiritele pe internet

2 Despre lovitura asta încasată de americani de la iranieni s-a vorbit foarte puțin. Or mai fi și altele?

3 Antena 3 a rămas cu „ventilatorul” pornit lângă Daciana

4 Dilema ghiocelului / „Mașina în care s-a urcat costa 50.000 de euro” / O fotografie distribuită de Lucian Mîndruță a încins Facebook-ul

5 PSD a ajuns la distanță de trei procente de USR. Ce scor înregistrează AUR și PNL în ultimul sondaj INSCOP