DGPMB: Joi seară - percheziție într-o cameră de la Arestul Central; au fost ridicate 2 flacoane de insulină injectabilă

Poliția Capitalei precizează că, joi seară, la ora 19,40, existând suspiciunea că într-o cameră de reținere din cadrul Centrului de Reținere și Arestare Preventivă sunt deținute ilegal medicamente, a fost efectuată o percheziție, ocazie cu care asupra unei persoane private de libertate au fost găsite două flacoane de insulină injectabilă, ce au fost ridicate, urmând a fi luate măsurile legale.

"Facem precizarea că alte bunuri sau medicamente nu au fost ridicate și că administrarea tuturor medicamentelor pentru persoana în cauză se face exclusiv la recomandarea și sub supravegherea unui medic sau asistent din cadrul Cabinetului Medical ce deservește Centrul de Reținere și Arestare Preventivă. În legătură cu cele constatate, vor fi efectuate verificări pentru lămurirea tuturor aspectelor", se arată într-un comunicat transmis vineri AGERPRES de către Direcția generală de Poliție a Municipiului București. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade