Dolj: Grav accident în comuna Leu; trei persoane au murit, iar patru au fost grav rănite

Trei persoane au decedat, iar patru au fost grav rănite în urma unui accident de circulație care a avut loc, sâmbătă dimineața, pe DN 6, la ieșirea din localitatea Leu spre Caracal. Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Dolj, Amelia Barbu, accidentul s-a produs după ce un șofer de 47 de ani, din județul Olt, care conducea un Opel Astra, nu a păstrat distanța regulamentară și a lovit doi bicicliști și o căruță în care se aflau cinci persoane, care se deplasau în același sens. În urma accidentului, unul dintre bicicliști și două dintre persoanele din căruță au decedat pe loc, iar celelalte patru au fost grav rănite.

Conform sursei citate, șoferul nu se afla sub influența băuturilor alcoolice. Pe numele acestuia s-a deschis dosar penal pentru ucidere din culpă. AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Răsturnare de situație? / „Mai trebuie votată moțiunea de cenzură de marți?" / S-a răzgândit Simion? O nouă țeapă pentru PSD?

2 Motivul crimei care a îngrozit Elveția: de la viața „perfectă” la buncărul în care o fostă Miss a fost dezmembrată de „soțul perfect”

3 „Am văzut ieșiri mari de bani din țară zilele astea!”

4 Cea mai seducătoare antrenoare, criticată după ce a leșinat în timpul meciului. Acuzată de prefăcătorie: „De la atâta gesticulat!”

5 VIDEO Umbrărescu a adus 5.000 de oameni pe A7, lucrează non-stop și s-a angajat să livreze ceea ce experții consideră imposibil