Drum județean PLANTAT CU BRAZI la Răcătău, în Cluj

Cetatenii comunei Maguri Racatau din judetul Cluj au plantat brazi in gropile din mijlocul unui drum judetean, in semn de protest fata de indiferenta autoritatilor in administrarea carora se afla drumul si care au permis ca acesta sa devina impracticabil, scrie Ziarul Unirea.ro.

Este vorba despre drumul judetean 107T care duce catre o zona turistica din zona Maguri Racatau si care se afla in administrarea Consiliului Judetean Cluj.

Primarul comunei, Petrica Prigoana, a trimis catre publicatia amintita cateva imagini cu drumul transformat in padure, insotite de un mesaj in care spune ca "cetatenii i-au gasit intrebuintare drumului judetean 107T, din Racatau spre Maguri, pentru ca pe el nu se mai poate circula".


populare
astăzi

1 „Trei roboțași defecți egalează prostia umană” / CTP, despre reprezentanții MApN care au prezentat incidentul din Galați

2 Prima declarație a lui Vladimir Putin despre drona căzută la Galați: „Să ne trimită resturile”

3 Primele imagini cu interiorul blocului din Galați lovit de drona rusească

4 O dronă rusească s-a prăbuşit pe un bloc din Galaţi și a explodat / Sunt persoane rănite și zeci de evacuați

5 Dispută pe drona de la Galați. Politicienii vorbesc de un atac, generalul Grecu îi contrazice: „A fost deturnată electronic”