Fetiţa de 9 ani din Deva, dată în urmărire naţională după ce nu a mai ajuns acasă de la şcoală, a fost găsită

Fetiţa de 9 ani din Deva, dată în urmărire naţională după ce nu a mai ajuns acasă de la şcoală, a fost găsită

Fata de 9 ani din Deva, dată dispărută vineri seară, a ajuns la locuinţa surorii sale, după mai multe ore în care a străbătut mai multe zone din oraş, pentru că s-a rătăcit, anunţă Poliţia Română.

O fetiţă de 9 ani din Deva, dată în urmărire naţională, după ce nu a mai ajuns acasă de la şcoală

În jurul orei 22.00, fata a ajuns la domiciliu surorii sale, fiind audiată ulterior de poliţişti, cărora le-a declarat că s-a rătăcit şi a străbătut mai multe zone din municipiul Deva, până a reuşit a ajungă la destinaţie.

"Minora nu a fost victimă a niciunei infracţiuni şi a fost încredinţată părinţilor, care au fost avertizaţi cu privire la o mai strictă supraveghere a acesteia", se mai arată în comunicatul Poliţiei.

Fetiţa de 9 ani a fost dată în urmărire naţională şi în consemn la frontieră, după ce, vineri, ea a luat maxi-taxi de la şcoală pentru a merge la sora ei, dar nu a mai ajuns la destinaţie.

Poliţia Municipiului Deva a fost sesizată, vineri seară, de sora fetei, în vârstă de 19 ani, cu privire la faptul că minora a urcat într-un maxi-taxi, după terminarea orelor de curs, în jurul orei 14.00, pentru a se deplasa către locuinţa celei dintâi, dar nu a mai ajuns.

 


populare
astăzi

1 Hopa! Ce avem noi aici?

2 VIDEO Pe asta ați văzut-o?

3 BREAKING Expert / Raze cosmice dintr-o galaxie îndepărtată au lovit un avion. Acesta a căzut în gol, iar 15 oameni au ajuns la spital

4 Detalii terifiante despre moartea milionarului în crypto Roman Novak şi a soţiei sale. Ce s-a întâmplat înainte de a fi descoperiţi, dezmembraţi, în D…

5 Dezvăluiri bombă. Numele femeilor celebre care îl „vizitau” pe Adrian Mutu, după transferul în Anglia. „Pe asta n-am mai spus-o. A fost acolo”