Fostul ministru al Economiei, Ion Ariton, audiat la DNA în Dosarul Gala Bute

Senatorul PSD Ion Ariton, fost ministru al Economiei, a venit marţi la DNA, pentru a fi audiat în dosarul în care este suspectat că a determinat reprezentanţii a 10 companii de stat, printre care Hidroelectrica şi Romgaz, să sponsorizeze ilegal, cu peste 1,7 milioane de lei, organizarea Galei Bute.

VOM REVENI CU AMĂNUNTE

Ion Ariton este senator PDL de Sibiu. Acesta a ocupat funcţia de Ministru al Economiei în Guvernul Boc, în perioada septembrie 2010 - februarie 2012.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?