Fostul ministru Ion Ariton are obligația de a nu părăsi țara

Procurorii DNA au dispus față de fostul ministru al Economiei Ion Ariton măsura interdicției de a părăsi țara, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare.

Aceleași surse au precizat că față de Ion Ariton s-a început urmărirea penală.

Fostul ministru al Economiei Ion Ariton s-a prezentat marți la DNA, după ce săptămâna trecută i-a fost ridicată imunitatea pentru a fi anchetat în dosarul ''Gala Bute".

Ion Ariton a fost chemat pentru a i se comunica că procurorii au început urmărirea penală în cazul său.

În 12 februarie, senatorii au aprobat solicitarea DNA în vederea formulării cererii de începere a urmăririi penale față de Ariton.


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Trei surori în vârstă de 12, 14 și 16 ani au sărit în gol de la etajul nouă după ce părinții le-au luat telefonul

3 Adio, leu? / Soluția neașteptată a unui economist de top pentru ca România să treacă la euro fără să mai aștepte după politicieni

4 VIDEO Turcia tace și face...

5 Țara în care am ajuns să trăim... / Dezvăluiri din culisele Curții de Apel București...