FURTUNA DE PRAF în TIMIŞOARA. Trecătorii s-au oprit uimiţi să privească fenomenul neaşteptat

FURTUNA DE PRAF în TIMIŞOARA. Trecătorii s-au oprit uimiţi să privească fenomenul neaşteptat

Furtună de praf în Timişoara / FOTO: www.opiniatimisoarei.ro

Zona din jurul Muzeului Banatului a fost invaluita de praf, iar trecatorii s-au oprit uimiti sa priveasca fenomenul neasteptat, scrie opiniatimisoarei.ro.

In Timisoara, canicula care a pus stapanire pe oras in ultiemele zile, a fost inlocuita de vant si ploaie, anuntate dealtfel si de un cod galben de vreme rea. In cursul dupa amiezii, vantul puternic a ridicat praful de pe strazile aflate in santier, iar zonele invecinate au fost invaluite de acesta.

"Daca nici asta nu-i convinge pe cei din Primarie sa urgenteze ritmul lucrrilor, care mai mult stau decat inainteaza, atunci nu stiu ce i-ar mai putea imboldi. Pacat de palmieri, sau poate ca s-au simtit ca intr-o furtuna de nisip si le-a priit", a fost comentariul fotografului de ocazie.

Sursa: realitatea.net


populare
astăzi

1 Ce nu s-a spus despre fetiţa salvată din lacul îngheţat. „Adevăratul erou este altcineva"

2 Țara lui Plaha / El este noul președinte al Tribunalului București / E în Tribunal de 3 săptămâni și n-ar fi intrat la nicio ședință de judecată (surse) /

3 VIIDEO „Ieșiți public, doamnă von der Leyen, și spuneți adevărul! Să știe și cetățenii!” / Rares Bogdan, discurs dur în Parlamentul European!

4 Țara condusă de maimuțoi / Grindeanu vrea să-l pupe-n cur pe Trump cu miliardul din buzunarul nostru!

5 Cât a ajuns factura la gaze pentru Iulia Albu în această iarnă: „Oare este o glumă?”