Gabriel Sandu, la DNA

Fostul ministru al comunicațiilor Gabriel Sandu s-a prezentat luni la DNA pentru a fi audiat în dosarul Microsoft.

Gabriel Sandu, fost ministru al Comunicațiilor și Societății Informaționale în perioada decembrie 2008 — septembrie 2010, ar fi cerut 1,8 milioane de euro mită de la avocatul Doru Boștină pentru a asigura derularea contractului de licențiere Microsoft, se arată în documentele Direcției Naționale Anticorupție (DNA).

Acuzațiile la adresa lui Gabriel Sandu sunt abuz în serviciu, luare de mită și trafic de influență.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...