Gorghiu și Blaga: Luni depunem moțiune de cenzură

Liderii PNL Alina Gorghiu și Vasile Blaga au confirmat, vineri, la Poiana Brașov, că liberalii vor depune luni o moțiune de cenzură pe tema lipsei de credibilitate a Guvernului Ponta. Gorghiu a precizat, într-o conferință de presă, după ședința Colegiul Director Național al PNL, că vineri a obținut o decizie politică pentru depunerea moțiunii.

"Avem un premier trimis în judecată pentru fapte de corupție care refuză să își dea demisia. Cu Ponta premier, România pare un stat care tolerează corupția", a afirmat Gorghiu, adăugând că interesul național cere demisia premierului.

Totodată, Vasile Blaga a anunțat că liberalii vor organiza un miting în legătură cu moțiunea. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade