Guvernul s-a reunit într-o ședință informală în cadrul căreia patru ministere își prezintă prioritățile

Guvernul s-a reunit, sâmbătă, la Vila Lac, într-o ședință informală. "Patru ministere își prezintă prioritățile și planurile sectoriale de măsuri în 2016: Ministerul Educației, Ministerul Transporturilor, Ministerul Dezvoltării Regionale și Ministerul Muncii", au precizat, pentru AGERPRES, surse guvernamentale.

Ședința a început în jurul orei 9,00 și este în desfășurare.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei