Incendiul de la Colectiv - dr. Stănculea: Trei pacienți de la Spitalul de Arși au murit din cauza infecțiilor

Trei persoane rănite în incendiul de la clubul Colectiv care au fost internate la Spitalul de Arși din Capitală au murit din cauza infecțiilor, a informat, joi, purtătorul de cuvânt al unității medicale, Adrian Stănculea.

"Am avut 27 de bolnavi internați în spital, din care au decedat șase, iar dintre cei care au decedat din cauza infecțiilor sunt trei bolnavi", a spus Stănculea, într-o declarație de presă.

AGERPRES/(A — autor: Roberto Stan, editor: Claudia Stănescu)

Citiți și:



populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...