Incendiul de la Colectiv - dr. Stănculea: Trei pacienți de la Spitalul de Arși au murit din cauza infecțiilor

Trei persoane rănite în incendiul de la clubul Colectiv care au fost internate la Spitalul de Arși din Capitală au murit din cauza infecțiilor, a informat, joi, purtătorul de cuvânt al unității medicale, Adrian Stănculea.

"Am avut 27 de bolnavi internați în spital, din care au decedat șase, iar dintre cei care au decedat din cauza infecțiilor sunt trei bolnavi", a spus Stănculea, într-o declarație de presă.

AGERPRES/(A — autor: Roberto Stan, editor: Claudia Stănescu)

Citiți și:



populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...