Ingrid Zaarour, sub control judiciar

Ingrid Zaarour, fostul președinte al Comisiei Centrale pentru Stabilirea Despăgubirilor din ANRP, a fost pusă sub control judiciar de procurorii DNA în dosarul în care a fost reținut șeful ANI, Horia Georgescu, au declarat pentru AGERPRES surse judiciare.

Ea este acuzată de trei fapte de abuz în serviciu în calitate de președinte al Comisiei, funcție deținută în perioada 1 octombrie 2007 — 4 februarie 2009.

Potrivit surselor citate, procurorii au luat o măsură preventivă mai puțin aspră având în vedere că aceasta are grave probleme de sănătate, prezentând și documente în acest sens.


populare
astăzi

1 Uite o informație interesantă...

2 Primar PSD prins de polițisti că fura curent reținut pentru 24 de ore

3 S-a întors cheița la PSD? / „Nu ne-am propus noi să-l schimbăm pe Bolojan”

4 Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de Pete Hegseth să se retragă imediat din funcție

5 Ce se întâmplă? / Secretarul de Război, Pete Hegseth, a mai concediat doi oficiali de rang înalt ai Armatei SUA, pe lângă șeful Statului Major