Iohannis a pensionat-o pe judecătoarea care l-a CONDAMNAT pe Dragnea

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, luni, decretul privind eliberarea din funcţa de judecător la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a judecătoarei Corina-Michaela Jîjîie, prin pensionare, de la data de 15 septembrie 2015.

Judecătoarea a făcut parte, alături de Lavinia Leferache și Lucia Rog, din completul care a decis condamnarea în primă instanță a lui Liviu Dragnea, în dosarul Referendumului 1 – un an de închisoare cu suspendare.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă