Iohannis a pensionat-o pe judecătoarea care l-a CONDAMNAT pe Dragnea

Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, luni, decretul privind eliberarea din funcţa de judecător la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a judecătoarei Corina-Michaela Jîjîie, prin pensionare, de la data de 15 septembrie 2015.

Judecătoarea a făcut parte, alături de Lavinia Leferache și Lucia Rog, din completul care a decis condamnarea în primă instanță a lui Liviu Dragnea, în dosarul Referendumului 1 – un an de închisoare cu suspendare.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...