Iohannis se întâlnește cu omologul austriac și participă la deschiderea Festivalului de la Salzburg

Președintele Klaus Iohannis se va afla sâmbătă și duminică la Salzburg, unde va avea o întâlnire de lucru cu omologul său, Heinz Fischer, pe agenda discuțiilor fiind evoluția relațiilor bilaterale, precum și teme de actualitate de pe agenda europeană și internațională, anunță Administrația Prezidențială.

"Președintele României, domnul Klaus Iohannis, și doamna Carmen Iohannis vor participa la deschiderea oficială a Festivalului de la Salzburg, în calitate de invitați de onoare ai președintelui Austriei, domnul Heinz Fischer, și ai soției acestuia, doamna Margit Fischer", mai precizează sursa citată. AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan